Přeskočit na obsah
Přihlásit se
Jazyk stránky cs / CZ
Jazyk stránky

Pracovní portál MANUVIA je rozdělený na samostatné regiony podle trhu práce. Zároveň máte možnost přeložit informace do požadovaného jazyka.

Čeština
Česká republika

Jak správně odpovědět na nabídku práce

Uncategorized
Ilustrační pozadí

Jak odpovědět na pracovní nabídku? Tykat nebo vykat? Nikdo se Vám neozývá, co s tím? Osvojte si pár základních pravidel a vyřešte tyto otázky jednou a provždy. Na pracovní nabídky je možné reagovat různě. Můžete poslat email, zanechat zprávu na sociální síti nebo vyplnit kontaktní formulář. Ať si už vyberete jakoukoliv formu, těchto pár pravidel Vám pomůže uspět.

Dodržujte formálnost a slušnost

Reakce na nabídku vyžaduje určitou formálnost a slušnost. Dobrý dojem udělá pozdrav, stručné představení a zanechání kontaktních informací.

Jak to může vypadat?

Dobrý den,

jmenuji se Mrkvicka a reaguji na nabídku v v Pardubicích na pozici operátor výroby. Inzerát jsem našel na stránce hitprace.cz. Jde o mou první pracovní zkušenost, avšak během školy jsem vypomáhal při doplňování zboží ve společnosti XYZ. Budu rád pokud se mi ozvete. Můžu nastoupit okamžitě. Tel. č. 0900 000 111, email: jozko.mrkvicka@seznam.cz.

S pozdravem J. Mrkvička

Buďte trpělivý

Pracovní agentury odpovídají na všechny žádosti o práci. Jsou však období, kdy je o pracovní pozice obrovský zájem. Jde zejména o první dny v týdnu, kdy se nasbírají reakce z volného víkendu. Dávka trpělivosti a porozumění je proto na místě. Pokud nedostanete odpověď do 4 pracovních dnů, zkuste raději zavolat a zjistit informace touto formou.

Jak správně odpovědět na nabídku práce

Reagujte na pracovní nabídky telefonicky

Platí, že nejrychleji se dozvíte informace prostřednictvím telefonu. Pracovní agentury mají své pobočky a call centra, kde náborářky telefonicky kontaktují zájemce o pracovní nabídky.

Personalisté udělají prostřednictvím telefonu pohovor, zjistí, zda splňujete potřebné požadavky a poskytnou detaily o pracovní náplni, benefitech, mzdě. Mnohdy nabídnou i odlišnou otevřenou pozici, na kterou jste původně nereagovali, ale bude vám na základě vašich podmínek a kritérií vyhovovat mnohem více.

Nereagujte na jednu pracovní pozici vícekrát

Nejčastější chybou se stává bezhlavé a několikanásobné zaslání žádosti. Potencionálního zaměstnavatele zaujmete, ale ne právě v nejpozitivnější smyslu. Zároveň přidáváte práci personalistovi, který musí reagovat na o to více žádostí a o to později se mu podaří vám ozvat.

Přečtěte si požadavky na zaměstnance

Pokud je v požadavcích uvedená praxe na vysokozdvižném vozíku jako nezbytná, člověk bez zkušenosti zde velmi nepochodí. Totéž platí i při jazykových požadavcích. Pokud se v pracovní nabídce nachází požadavek znalosti cizího jazyka, můžete očekávat testování Vašich jazykových schopností. Vhodné je proto podívat se na uvedené požadavky a skutečně zvážit, zda se na danou pozici hodíte.

Tak jak? Máte už jasno, jak reagovat na pracovní nabídku? Věříme, že ano.

Pokud máte otázky, naše šikovné personalistky jsou vám k dispozici každý pracovní den od 8.00 do 16.00 na infolince +420 730 701 585, nebo nechte kontakt naší virtuální asistentce V.I.K.I. a my se vám ozveme.