Přeskočit na obsah
Přihlásit se
Jazyk stránky cs / CZ
Jazyk stránky

Pracovní portál MANUVIA je rozdělený na samostatné regiony podle trhu práce. Zároveň máte možnost přeložit informace do požadovaného jazyka.

Čeština
Česká republika

[Rozhovor]: Jak vypadá telefonický pohovor? Zeptali jsme se náborářky Ingy

Článek Poradíme vám
Ilustrační pozadí

Vyzpovídali jsme naši náborářku Ingu, která v personální agentuře Manuvia pracuje už 2 roky a každý den pomáhá lidem najít si dobrou práci. Dozvíte se, jak probíhá pohovor po telefonu, a zjistíte, jak se nenechat oklamat nelegální agenturou. Jste zvědaví? Čtěte dále.

Popíšeš nám, jak probíhá pracovní pohovor po telefonu?

V první řadě se představím. Zeptám se kandidáta, jestli má čas na krátký rozhovor, abychom si prošli pracovní nabídky a vybrali pro něj ideální práci. V případě, že kandidát souhlasí, zjistím, v jakém odvětví pracoval a jaké jsou jeho pracovní zkušenosti. Popovídáme si o tom, co mu naše společnost může nabídnout. V případě, že kandidát projeví zájem, najdeme společně vhodnou práci, která by ho naplňovala.

Jakou práci lidem nabízíte?

Nabízíme práci z různých pracovních odvětví. Jedná se zejména o pozice operátorů výroby, na které kandidát většinou nepotřebuje žádnou předešlou praxi. Je to manuální práce ve výrobě, kde naši zaměstnanci obvykle montují díly do automobilů, šroubují, nebo kontrolují hotové produkty. V naší nabídce se však najdou i kvalifikované pozice, jako řidič vysokozdvižného vozíku, svářeč či zdravotní sestra, na které je potřeba speciální vzdělání.

[Rozhovor]: Jak vypadá telefonický pohovor? Zeptali jsme se náborářky Ingy

Na co jsou kandidáti nejvíce zvědaví?

Nejvíce je zajímají informace ohledně ubytování, jestli jim ho poskytneme zdarma a jestli proplatíme i cestu na danou zakázku. Kandidáty také zajímá, kolik budou vydělávat, jaká je základní složka mzdy a kolik si mohou vydělat s příplatky. Vše jim podrobně vysvětlím a stále najdeme dobrou práci. Téměř ke každé pracovní nabídce nabízíme i ubytování a dopravu 100% zdarma, proto není problém vycestovat i v případě, že kandidát nemá dostatek financí.

Provádějí se i testy přes telefon?

Ne, testy se po telefonu nedělají. Kandidáti dělají jednoduché testy přímo na pobočce.

Na co by si měli lidé dávat pozor, když je někdo osloví s prací přes telefon?

Určitě je potřebné, abyste si především zjistili, o jakou pracovní agenturu jde. Jestli je registrovaná na Úřadu práce, sociálních věcí a rodiny a jaké má recenze. Velmi důležité je kolik má daná agentura zaměstnanců a jak dlouho funguje na trhu práce. Personální agentury za samotné zprostředkování zaměstnání nejsou oprávněné od uchazečů vybírat žádné poplatky. My od vás žádné poplatky nechceme. Vše pro vás zabezpečujeme zdarma. Fungujeme už více než 20 let a navíc máme 12 000 spokojených zaměstnanců pracujících pro naše klienty doma i v zahraničí.

V čem se liší zprostředkování práce přes agenturu Manuvia od jiných agentur?

Jsme spolehliví a v mnoha případech umíme lidi zaměstnat na hlavní pracovní poměr už v průběhu několika málo dní. Většinou hradíme lidem dopravu na zakázku a taktéž i ubytování. Zabezpečujeme i koordinátory, kteří jsou k dispozici den co den.

[Rozhovor]: Jak vypadá telefonický pohovor? Zeptali jsme se náborářky Ingy
Naše náborářky v Call centru.

Lidé raději za prací a lepším výdělkem vycestují, nebo si hledají práci doma?

Je to individuální. Někdo nechce odejít z Česka kvůli rodině a jiní zase vyhledávají zahraničí, kvůli lepšímu výdělku. Každý má jiné představy o své práci.

Můžete nabídnout i práci pro páry nebo skupiny kamarádů? Mají o to lidé zájem?

Samozřejmě, oslovuje nás velmi mnoho párů, které chtějí společně vycestovat za prací. V tomto případě jim můžeme zabezpečit práci jak v Česku, tak i v zahraničí. Stejně tak nás oslovují skupiny kamarádů či větší skupiny. Máme dokonce zaměstnance, kteří dají náš kontakt svým známým a ti na doporučení vycestují.

Představme si, že jsem kandidátka, prošla jsem pohovorem a práci jsem přijala. Jaký je další postup?

Dohodneme se s tebou na termínu a čase vycestování. Až do dne, kdy máš vycestovat, spolu budeme v kontaktu. Běžně se cestuje vlakem nebo autobusem. Po příjezdu na stanici tě bude čekat koordinátor. Zaveze tě na ubytovnu a pomůže ti s ubytováním. Na druhý den půjdeš na školení, podepíšeš smlouvu a začneš vydělávat.

Inze děkujeme za rozhovor. Neváhejte a podívejte se na naši aktuální nabídku práce. Od vaší pracovní smlouvy vás dělí už jen jeden krok! Ozvěte se nám ještě dnes.