Přeskočit na obsah
Přihlásit se
Jazyk stránky cs / CZ
Jazyk stránky

Pracovní portál MANUVIA je rozdělený na samostatné regiony podle trhu práce. Zároveň máte možnost přeložit informace do požadovaného jazyka.

Čeština
Česká republika

Skladník je velmi žádaná profese

Pracovní nabídky doma i v zahraničí
Ilustrační pozadí

Bez dobře obsluhovaného, funkčního skladu se žádná větší firma a eshop neobejde. Logistika potřebuje kvalitní zaměstnance. Profese skladníka je na trhu práce proto velmi žádaná a poptávka často převyšuje nabídku.

Co je náplní práce skladníka?

Skladník má za úkol odbavování zásilek, přípravu skladového zboží k expedici, používání mechanizačních prostředků (paletové, vysokozdvižné vozíky, regálové nakladače) a práci se zařízením jako jsou scannery barcode, EAN, RFID. Mezi další jeho každodenní práce patří:

  • přebírání a výdej zboží,
  • koordinace nakládky a vykládky zboží,
  • kontrola shody,
  • evidence stavu zásob,
  • přípravné, třídící a balící práce,
  • domluva s dopravci, řidiči, dalšími zaměstnanci z oddělení nákupu, prodeje a výroby,
  • kontrola objednávek.

Skladníci mají široké pole působnosti. Mohou pracovat ve skladě s oblečením, potravinami, elektronikou, nábytku atd.

Ulehčení práce díky moderním technologiím

21. století přineslo do logistiky inovace pro zjednodušení práce. Cílem bylo zvýšit ochranu na pracovišti. Sklady jsou plné pomocných systémů, technologických inovací a konstrukčních změn. Všechny tyto změny dělají pracovní prostředí příjemnější a zvyšují výkon a efektivitu práce.

Dříve se na pracovišti ručně manipulovalo s neúměrně těžkými břemeny, zvyšovalo se tak riziko úrazu i vzniku škod. To se změnilo. Práce s vysokozdvižným nebo paletovým vozíkem vyžaduje sice pozornost a přesnost, ale představuje méně rizik. Samozřejmě jako na každém pracovišti je nadále nutné dodržovat bezpečnost práce.

Chytrý sklad

Současné sklady lze nazvat právem chytré sklady. Jsou řízeny počítačem pod zkratkou WMS. Skladníci dostávají pokyn, co a kde nalézt a taky tip na nejkratší cestu za zbožím. Nemusí tak nachodit desetitisíce kilometrů. Jednotlivé produkty jsou v systému opatřeny unikátním ID kódem.

Nabídky práce

Zaujala vás práce skladníka? Ať už máte zkušenosti, nebo nikoliv, máme nabídky práce na pozici skladníka či skladníka VZV. V případě propadnutého průkazu VZV, zajistíme jeho obnovení. Podívejte se na naše TOP pracovní nabídky, vyplňte kontaktní formulář a buďte o krok blíže k nové práci. Nabízíme plat až 38 000 Kč, ubytování a dopravu zdarma, 25 dní dovolené, bonusový systém, příspěvek na stravování a další benefity.