Přeskočit na obsah
Jazyk stránky cs / CZ
Jazyk stránky

Pracovní portál MANUVIA je rozdělený na samostatné regiony podle trhu práce. Zároveň máte možnost přeložit informace do požadovaného jazyka.

Čeština
Česká republika
Pracovní nabídky doma i v zahraničí

Jaké jsou podmínky pro vydání průkazu VZV

Vzhledem ke své strategické poloze uprostřed Evropy je Česká a Slovenská republika vnímána jako křižovatka dopravců. Díky tomu na území obou zemí vznikají velké skladové haly a prostory. S tím souvisí nutně poptávka po uchazečích na pozici skladníka VZV, kterou jako pracovní agentura pro naše klienty z logistiky zajišťujeme. Jaké jsou podmínky pro vystavení průkazu VZV?

Kdo může získat oprávnění VZV

Řídit vysokozdvižný vozík může každý zdravý člověk s platným řidičským průkazem. Je nutné počítat s tím, že kromě řízení vozíku je potřeba občas přenést i menší zboží nebo vypomoci při nakládce/vykládce vozíku. Technická zdatnost a dobrá orientace v prostoru jsou tedy další předpoklady pro všechny uchazeče o pozici skladníka VZV.

Podmínky pro vydání průkazu VZV

Účastnit se kurzu VZV může každá osoba zdravotně způsobilá s platným řidičským oprávněním. Do autoškoly na vysokozdvižné vozíky budete dále potřebovat:

  • lékařské potvrzení o zdravotní způsobilosti k práci jako řidič VZV,
  • průkazovou fotografii v rozměru 3,5 x 4,5 cm,
  • vyplněnou přihlášku.

Skupiny vysokozdvižných vozíků

Třída I. – Elektrické vozíky
Třída II. – Vozíky se spalovacím motorem

Rozdělení skupin:

A – Plošinové, nízkozdvižné, tažné a tlačné ručně vedené
B – Plošinové, nízkozdvižné, tažné a tlačné s pákovým řízením
C – Plošinové, nízkozdvižné, tažné a tlačné s volantovým řízením
D – Vysokozdvižné ručně vedené
E – Vysokozdvižné s pákovým řízením
W1 – Vysokozdvižné vozíky s volantovým řízením a s nosností pod 5 tun
W2 – Vysokozdvižné vozíky s volantovým řízením a s nosností nad 5 tun
G – Vysokozdvižné se zdvihací plošinou
Z – Zvláštní vozíky

Vystavíme vám průkaz VZV zdarma!

Máte zkušenosti s prací ve skladu, nebo se rychle učíte? Láká vás pracovat v logistice? Pokud máte řidičské oprávnění a chuť pracovat, naše agentura vám pomůžeme vystavit/obnovit průkaz VZV a najít si práci na pozici Skladníka VZV u našich předních klientů. Podívejte se na naše TOP pracovní nabídky, vyplňte kontaktní formulář a buďte o krok blíže k lepší práci. Nabízíme plat až 38 000 Kč, ubytování a dopravu zdarma, 25 dní dovolené, bonusový systém, příspěvek na stravování a další benefity.