Přeskočit na obsah
Přihlásit se
Jazyk stránky cs / CZ
Jazyk stránky

Pracovní portál MANUVIA je rozdělený na samostatné regiony podle trhu práce. Zároveň máte možnost přeložit informace do požadovaného jazyka.

Čeština
Česká republika

Po Novém roce narůstá počet zájemců o nové zaměstnání. S hledáním nečekejte!

Poradíme vám
Ilustrační pozadí

Nový rok, nový začátek. Začátkem roku na nabídky zaměstnavatelů reaguje vyšší počet zájemců, než tomu bývá v ostatních měsících. Z jakých důvodů ale poptávka po novém zaměstnání v lednu roste? Personalisté zájem o nová místa a vysokou fluktuaci odůvodňují tím, že značná míra obyvatel je nespokojena se současnou pracovní pozicí. Letos personalisté vzhledem k situaci s Covid-19 čekají větší nápor zájemců o práci než kdy dříve.  

Z jakých důvodů poptávka po práci roste? 

Vánoce i konec smlouvy 

Lidé mají přes Vánoce jiné starosti a hledání práce odkládají až po svátcích. Chtějí si naplno užít vánoční svátky s rodinnou, a to bez zbytečného stresu. Rovněž řadě zaměstnanců ke konci roku končí jejich pracovní úvazky, proto rozhodí sítě a přirozeně se začnou rozhlížet po nových příležitostech, kde své schopnosti uplatnit. 

Internet plný nabídek 

Svou roli hraje také dostupnost nabídek na internetu, kde se to nabídkami doslova hemží. Lidé se naučili ve větší míře používat internetové pracovní portály, kde hledají nejaktuálnější volné pozice. V posledních letech se také strhl velký boom hledání potencionálních zaměstnanců skrze sociální sítě, které pomáhá zaměstnavatelům oslovit přesně takové uchazeče, jaké pro pozici potřebují.  

Kde je tráva zelenější 

Dalším z trendů několika posledních let je hledání nového uplatnění, i v situaci, kdy jsou zájemci stále zaměstnaní. Lidé si prověřují, zda jim jiný zaměstnavatel neposkytne lepší finanční ohodnocení či lepší pracovní podmínky. Řada firem také nabízí svým zaměstnancům zajímavé benefity, díky kterým se pro ně společnost stává atraktivnější. 

Před Vánoci se nemá smysl nikam hlásit. To si řekne převážná většina potencionálních uchazečů, respektive vašich konkurent, ale opak je pravdou. Využijte čas, kdy si ostatní zájemci dávají od hledání pauzu. Má to několik výhod: 

  • Váš životopis se neztratí – v lednovém náporu životopisů, by mohl ten váš snadno zapadnout v hromadě dalších. 
  • Práce už od ledna – na rozdíl od vašich rivalů, kteří se teprve rozkoukávají pro Silvestru, na které nabídky zareagují. Vy už můžete mít sjednaný pohovor nebo rovnou den podepsání pracovní smlouvy. 
  • Kouzlo správného okamžiku – Když podáte žádost o práci už nyní, je větší pravděpodobnost, že se trefíte do chvíle, kdy vaše přijetí bude mít větší šanci 

Odpovězte na nabídku už nyní. Sledujte naši nabídku volných pozic nebo volejte na naši bezplatnou linku 800 400 499. 

Sledujte nás na našem Facebooku a Instagramu.