Přeskočit na obsah
Jazyk stránky cs / CZ
Jazyk stránky

Pracovní portál MANUVIA je rozdělený na samostatné regiony podle trhu práce. Zároveň máte možnost přeložit informace do požadovaného jazyka.

Čeština
Česká republika
Článek

Německo nabízí nadstandardní platy a benefity, které vás osloví

Položili jste si už někdy otázku, proč tolik Slováků odchází pracovat do Německa? Důvodů je hned několik. Studenty láká dobrodružství, první pořádný výdělek či možnost naučit se nový jazyk. Mnoho z nich uvažuje prakticky. Čím dříve odejdou za penězi do zahraničí, tím dříve se budou moci vrátit, zajistit si vlastní bydlení, případně si založit rodinu. Muži ve zralém věku se touží postarat o své manželky a děti, dopřát jim finanční jistotu, která je v dnešním světě nezbytností. Starší lidé hledají buďto nové možnosti nebo lepší ocenění svých dlouholetých zkušeností v oboru, kterého se jim na Slovensku často nedostává.

V současnosti je jednou z nejatraktivnějších zemí z pohledu profesních možností a zaměstnaneckých benefitů právě Německo. V důsledku nedostatku pracovní síly mají Slováci vyšší šance nechat se výhodně zaměstnat v oboru, který na Slovensku není dostatečně finančně ohodnocen. Německo je plné cizinců, místní jsou na ně již dlouhodobě zvyklí. Předsudky proto nehrají při výběru zaměstnanců žádnou roli, podstatnou složkou je základní znalost německého jazyka a chuť pracovat. Slováci si tam najdou práci poměrně rychle a navíc s dvojnásobnou mzdou, než jakou by jim nabídly společnosti na Slovensku. Většina pracovníků oceňuje možnost naučit se lépe německy a vylepšit si tak svou pozici na trhu práce po návratu na Slovensko. Znalost cizího jazyka je totiž u nás velkou výhodou.

Pracovat v zahraničí je pro některé ze začátku těžké. Zvyknout si na nové prostředí chvíli trvá. Mnozí Slováci proto obvykle vycestují společně s partnerem, se kterým se vzájemně podporují. Velká část se aklimatizuje natolik, že se tam rozhodne usadit natrvalo. Důvodem je především vyšší životní úroveň a širší možnosti uplatnění v jakémkoli oboru.

Pokud uvažujete o práci v Německu, měli byste dbát na to, abyste hned od začátku vykročili správnou nohou. Vycestovat za prací „naslepo” se nemusí vždy vyplatit. Práce totiž nemusí odpovídat vašim nárokům ani představám. Nejideálnější cestou je najít si důvěryhodnou personální agenturu, která se postará o to, abyste měli i v zahraničí zajištěny optimální podmínky pro váš kariérní růst – vhodné ubytování, dopravu, férové finanční ohodnocení a další věci, které usnadní vaši aklimatizaci v nové zemi na nové pracovní pozici.

Německo nabízí nadstandardní platy a benefity, které vás osloví

V Manuvii od vás nevyžadujeme placení žádných poplatků ani vstupních nákladů. Právě naopak, snažíme se vyjít vám vstříc a pomoci vám s dopravou i s ubytováním. Předtím, než vám zprostředkujeme zaměstnání, se informujeme o vašem studiu, pracovních zkušenostech, znalostech a požadavcích na novou práci. Díky tomu pro vás můžeme najít pozici, která bude odpovídat jednak vaší kvalifikaci a jednak vašim představám.

I v Německu, stejně jako v jiných zemích, se specializuje na zaměstnávání pracovníků na dělnických a řemeslnických pozicích. Dokážeme vám zajistit dobře placenou pozici (ať již pro muže, ženy nebo páry) v automobilovém a elektrotechnickém průmyslu, logistice, potravinářství či strojírenství.

Mezi nejatraktivnější benefity, které vám práce v Německu ve spolupráci s naší agenturou nabízí, patří:

  • nadstandardní plat
  • doprava do Německa zcela zdarma (pronajatým autobusem nebo individuálně), případně příspěvek na dopravu v případě soukromé dopravy osobním automobilem
  • příspěvek na ubytování v tzv. víkendových domcích v okolí vaší nové práce
  • bonusy a příplatky
  • každodenní péče koordinátora
  • možnost pobírání příspěvku na dítě +200 Kč
  • možnost vyplácení záloh

Přehled aktuálních pracovních pozic v Německu si můžete prohlédnout zde. V případě zájmu o konkrétní pozici vám odpovíme do 24 hodin. Poskytneme vám bližší informace, pozveme vás na pracovní pohovor, případně vám poradíme a odpovíme vám na všechny vaše otázky.