Přeskočit na obsah
Přihlásit se
Jazyk stránky cs / CZ
Jazyk stránky

Pracovní portál MANUVIA je rozdělený na samostatné regiony podle trhu práce. Zároveň máte možnost přeložit informace do požadovaného jazyka.

Čeština
Česká republika

Jak snadno a rychle najít nové stabilní zaměstnání s férovým platem? Poradíme vám!

Poradíme vám
Ilustrační pozadí
Jak snadno a rychle najít nové stabilní zaměstnání s férovým platem? Poradíme vám!

Hledáte práci, ale nechcete se spoléhat na to, co vám nabídne úřad práce? Nevíte si rady s životopisem? Obáváte se stresu, spojeného s pohovory? Máme pro vás několik rad, jak začít.

Ujasněte si, co sami chcete dělat!

V zaměstnání trávíme třetinu svého života, a proto je dobré přistupovat k výběru práce s rozvahou. Jako první si položte otázku, co vás baví, zajímá, co byte skutečně chtěli dělat. A zhodnoťte svoje silné stránky a dosavadní působení. To je vlastně ta nejdůležitější úvaha, která by měla předcházet dalšímu hledání. Až budete hotovi, připravte si životopis, v němž zmíníte nejen dosažené vzdělání a dosavadní pracovní zkušenosti, ale i odborné zkoušky, certifikace apod., pokud jste si v průběhu minulých zaměstnání doplňovali kvalifikaci. A nezapomeňte si aktualizovat své veřejné profily na sociálních sítích jako je LinkedIn nebo Facebook. Zaměstnavatelé dnes často získávají první informace o uchazeči právě zde, a nesoulad nebo nevhodný profil by je mohl odradit od dalšího kontaktu. Nepodlehněte pokušení si životopis nebo profil „přikrášlovat“! Více než kde jinde tady platí, že lež má krátké nohy.

Využijte internet

Nejjednodušší je volná místa hledat na internetu na specializovaných portálech přímo zaměřených na nabídky práce. Po pracovních nabídkách se můžete poohlédnout i na pracovních veletrzích. Pokud ale máte svého vysněného zaměstnavatele, určitě prověřte i to, zda právě nehledají kandidáta jako jste vy. Nabídky volných pozic bývají zveřejňovány například v sekcích Kariéra, mnohdy ale bývají i součástí úvodní stránky firmy. Vyplatí se, když si rovnou nastudujete pár informací o firmě – velmi pravděpodobně se vám budou hodit při pracovním pohovoru. Většina firemních nabídek se ale bude na specializovaných pracovních portálech opakovat.

Obraťte se na pracovní agentury

Proto nevynechejte při hledání svého budoucího zaměstnání ani pracovní a personální agentury, jako je například Manuvia. Ta se specializuje na zaměstnávání pracovníků na dělnických a řemeslných pozicích, které umísťuje v několika stovkách výrobních firem a podniků. Díky intenzivní spolu práci se zaměstnavateli v automobilovém, elektrotechnickém průmyslu, logistice, potravinářství a strojírenství je schopná prakticky každému uchazeči nabídnout hned několik pozic na výběr, a to i těm, kdo mají prázdná místa v životopise nebo jim je 50 a více let, nebo potřebují třeba flexibilní úvazek. „Pokud nevíte, jak napsat působivý životopis, nebo se bojíte stresu z kolotoče pohovorů a testování u několika firem, stačí, když zavoláte na naši infolinku nebo nám napíšete na www.manuvia.cz. Budete si moci vybrat z několika pozic a na všechny otázky dostanete odpovědi z pohodlí domova,“ radí Tomáš Lenárt, Head of Marketing & Staffing ve skupině Manuvia, a dodává: „Díky stovkám nabídek máme přehled o platových podmínkách na konkrétních pozicích. Poradíme vám, jaké jsou vaše možnosti.“

A co když vás zaujme nabídka snů, ale potřebovali byste zajistit dopravu na místo práce nebo výhodné ubytování? „Máme početnou autobusovou flotilu a své vlastní kvalitní ubytovny pro pracovníky i páry. A když si budete chtít zvýšit kvalifikaci, abyste si platově polepšili, pomůžeme vám s obnovením licence či certifikace nebo s absolvováním odborných zkoušek. Pokud se zavážete u firmy zůstat delší dobu, zkoušky, které stojí řádově mezi 10 000-25 000 Kč, uhradíme,“ dodává Tomáš Lenárt ze skupiny Manuvia.

Přátelé a známí, sociální sítě

Nevynechejte ani další osvědčenou cestu k nové práci, a ptejte se svých přátel a známých, nejen „tváří v tvář“ a telefonicky, ale třeba i prostřednictvím Facebooku. Mnoho firem má navíc politiku, že když někdo přivedete nového pracovníka na neobsazenou pozici, můžete získat bonus. Třeba vám pomůže právě váš kamarád, kterému se zmíníte, že byste rádi udělali změnu ve svém pracovním životě.