Přeskočit na obsah
Přihlásit se
Jazyk stránky cs / CZ
Jazyk stránky

Pracovní portál MANUVIA je rozdělený na samostatné regiony podle trhu práce. Zároveň máte možnost přeložit informace do požadovaného jazyka.

Čeština
Česká republika

Hledáte práci? Poradíme vám, jak si najít stabilní místo se zodpovědným zaměstnavatelem

Poradíme vám Publikované články
Ilustrační pozadí
Hledáte práci? Poradíme vám, jak si najít stabilní místo se zodpovědným zaměstnavatelem

Poohlížíte se po nové práci? Ekonomika jede na plný výkon, lidí je nedostatek. Situace je tedy víc než příznivá. Máme pro vás několik rad, jak si dobře vybrat.

Firmy se doslova přetahují o každého pracovníka, a to nejen šikovného řemeslníka a kvalifikovaného dělníka, ale marně hledají i pomocníky bez kvalifikace. Počet volných pracovních míst, která firmy nabízejí, totiž poprvé za dlouhé roky přesáhl počet těch, kteří práci nemají. Co je pro firmy špatnou zprávou, je vlastně dobrou zprávou pro vás. Máte z čeho vybírat! Jak na to?

Buďte moderní, buďte digitální

Jako první se nabízí hledat volná místa na portálech, přímo zaměřených na zprostředkování práce. Najdete tam volná místa podle profesního zaměření a regionu nebo města. Pokud máte svého zaměstnavatele snů, podívejte se i na jeho web – nejčastěji do rubriky „Volná místa“ nebo „Kariéra“. Využijte ale sílu digitálního věku naplno. Pokud si chcete udělat důkladnější obrázek o svém možném zaměstnavateli, podívejte se nejen na jeho web, ale i na facebookovou firemní stránku – jak komunikuje, jak často, o čem má nové posty, jak reaguje na dotazy nebo komentáře k příspěvkům na zdi. Zaměstnavatelé, kteří jdou s dobou a mají dlouhodobé záměry, si totiž dávají záležet, aby o sobě dali vědět i na nových médiích, která si spíš spojujeme se zábavou a volným časem. Není výjimkou, že nové lidi hledají originálními a vizuálně zajímavými kampaněmi přes Instagram a naprosto běžná je komunikace na největší profesní síti LinkedIn, kde můžete vidět i zajímavá náborová videa.

Jděte tam, kde si můžete vybírat

Zajímavým zdrojem nabídek jsou i pracovní a personální agentury, nezapomeňte si ale ověřit, jak dlouho působí na trhu, kolik lidí zaměstnávají a jaké mají reference. Ty významné a solidní, jako je například Manuvia, spolupracují se stovkami firem a podniků a vědí i o pozicích, které se na pracovních portálech nebo na stránkách firem ještě neobjevily nebo ani neobjeví. Otevře se tak před vámi víc možností. A pokud nechcete, aby vám nějaká nová pozice utekla, jednoduše „lajkujte“ a začněte sledovat jejich facebookovou stránku nebo Instagram. Profesionální agentury vám poskytnou i příjemný servis. „Poradíme vám s životopisem a u firem, které hledají kandidáty jako jste vy, vás představíme. Pomůžeme vám nastartovat nový začátek. Stačí, když zavoláte na naši infolinku nebo nám napíšete na www.manuvia.cz,“ radí Tomáš Lenárt, Head of Marketing & Staffing v Manuvii, která přiděluje své zaměstnance do tří stovek výrobních a logistických firem v ČR a SR.

Ptejte se

Nebojte se ptát, je to vaše právo. Získejte co nejdříve reálné informace nejen o mzdě a benefitech, ale i o náplni a náročnosti práce, počtu hodin, které budete muset během měsíce odpracovat i a pracovních směnách. Pokud budete do nové práce potřebovat dojíždět, ptejte se, zda budete mít zajištěnou dopravu a případně i ubytování. Zjistěte si předem, zda se o vás někdo na pracovišti bude starat, jestli budete mít koordinátora, kterým vám pomůže řešit vaše potřeby a nenadálé situace. „K péči o zaměstnance u nás patří kvalitní ubytování, doprava a 500 koordinátorů, kteří jsou k dispozici prakticky 24 hodin 7 dní v týdnu a působí i přímo ve firmách,“ vyjmenovává Tomáš Lenárt z Manuvie.

Chtějte víc, využijte plně možnosti

Vedle benefitů, jako jsou pracovní oděvy a pomůcky zdarma, bezplatná nebo zvýhodněná doprava a kvalitní ubytování můžete získat i další výhody, Třeba příspěvek na stravování, sport, výhodnější telefonní tarif, nebo rozšíření kvalifikace, kterou vám za určitých podmínek může částečně nebo zcela uhradit váš nový zaměstnavatel.