Přeskočit na obsah
Přihlásit se
Jazyk stránky cs / CZ
Jazyk stránky

Pracovní portál MANUVIA je rozdělený na samostatné regiony podle trhu práce. Zároveň máte možnost přeložit informace do požadovaného jazyka.

Čeština
Česká republika

5 tipů, jak zabavit děti při práci z domu

Poradíme vám
Ilustrační pozadí

Práce z domová může být v období karantény ideální volbou. Pokud ale máte děti, víte, že to až tak jednoduché není. Děti se několikrát denně dožadují vaší pozornosti a neustále vás vytrhávají z myšlenek, což se podepisuje i na vašem pracovním výkonu. Jak je zaměstnat, abyste získali potřebný klid na práci? Vyzkoušejte naše tipy!

1) Hra na práci

Rozdělte vašim dětem pracovní povinnosti. Vy jste šéf a děti podřízení, kteří musí svědomitě plnit vámi zadané úkoly. Od přípravy občerstvení, úklidu pokojíčku, počítání knih v knihovně až po nakreslení portrétů všech rodinných zaměstnanců. Čím složitější úkoly budou, tím více času na práci získáte. Větší děti naopak mohou pomoci s rutinní prací s dokumenty jako je tisk a kopírování nebo vám mohou přerovnat věci v šuplících či poličkách.

2) Stavebnice

Jednou z nejoblíbenějších hraček, které dokáží děti na dlouhou dobu zabavit, je nepochybně stavebnice. Existuje nepřeberné množství druhů a nepřináší pouze zábavu. S pomocí malých dílků nejrůznějších tvarů děti procvičují dovednosti, logické myšlení a jemnou motoriku. Rovněž pomáhá rozvíjet fantazii a kreativitu dětí.

3) Ruční práce

Vaše děti neustále něco tvoří a ze všeho nejraději kreslí, vystřihují nebo navlékají korálky? V tom případě máte vyhráno! Na trhu je velká spousta kreativních setů. Záleží, zda si vyberete z barev na sklo, plastelíny či modelů letadýlek. A pokud máte doma tiskárnu, můžete tisknout oblíbené pohádkové hrdiny jako omalovánky či předlohy pro kreslení. A o zábavu je postaráno!

4) Puzzle

Puzzle umí zabavit nejen děti, ale i dospělé. Pokud máte starší děti, vsaďte na puzzle s vyšším počtem dílků a větší náročností obrázku, které je mohou zabavit i na několik dní. Uvidíte, že se nad nimi pěkně potrápí a procvičí svou trpělivost. Pro menší děti volte raději dětské puzzle s většími dílky a oblíbenými motivy, díky kterým je bude skládání ještě více bavit.

5) Pohádky a knihy

Nic nevzbudí nadšení u dětí tolik jako sledování oblíbených pohádek. Samozřejmě nesmí být náplní celého dne, ale jedna pohádka poskytne nepřerušovaný časový úsek, který budete moci plně věnovat své práci. A pokud máte doma alespoň jednoho školáka jako další z možností, jak obměnit program, je čtení knih. Starší sourozenec může předčítat mladšímu, což ještě více posílí jejich pouto. Některé mladší děti se dokonce zabaví pouze samotným prohlížením obrázků.

Náš tip na závěr! Nastavte si jasný harmonogram, kdy se budete dětem věnovat a kdy se musí o svou zábavu postarat sami. Když děti budou vědět, co je čeká, budou se mít na co těšit a nepromění váš domov v kůlničku na dříví.