Přeskočit na obsah
Jazyk stránky cs / CZ
Jazyk stránky

Pracovní portál MANUVIA je rozdělený na samostatné regiony podle trhu práce. Zároveň máte možnost přeložit informace do požadovaného jazyka.

Čeština
Česká republika
Článek

5 důvodů, proč se vyplatí pracovat v Pardubicích

Co vám napadne jako první, když někdo připomene Pardubice? Pivo? Velká pardubická? Nebo něco úplně jiného? Pravda, možností je strašně mnoho – Pardubice totiž nabízejí mnoho věcí, které byste určitě měli navštívit, ochutnat nebo zažít. Přečtěte si, které jsou ty nej!

5 důvodů, proč se vyplatí pracovat v Pardubicích

Photo by Vojtěch Dočkal / CC BY-SA 4.0

1. Pernštejn a pardubický perník

Vychutnat si české pivo samozřejmě můžete i v Pardubicích. Působí zde totiž pivovar Pernštejn, který vaří vlastní pivo. Vyrábí se zde několik druhů, ale výborný je například zdejší speciál – Pardubický porter. Pivovar provozuje i vlastní restauraci Pivovarka, kterou najdete na Palackého 250.
Samozřejmě, Pardubice nenabízejí jen výborné pivo. Určitě nezapomeňte ochutnat ani chutný pardubický perník, díky kterému Pardubice jsou označovány jako „město perníku“. A je to opravdu tak. Narazíte na něj téměř všude!

5 důvodů, proč se vyplatí pracovat v Pardubicích
M3361S-3034

2. Pardubický hrad a historické centrum

Jasně, ne každý se zajímá o dějiny. Avšak procházka malebným a zachovalým historickým centrem je ideálním způsobem odpočinku. Historické centrum města je městskou památkovou rezervací a zda už se vydáte objevovat starodávné zákoutí Pardubic zde nebo na stejně krásném Pernštýnském náměstí, jistě budete mít skvělý zážitek.
Významným pro Pardubice je i zdejší zámek. Byl postaven v 15. století, ale v Česku je patří mezi nejzachovalejší. V současnosti v něm sídlí Východočeské muzeum, ve kterém si můžete prohlédnout například výstavu historických zbraní, historických pohlednic či mincí. Vstupné do muzea na všechny výstavy stojí 45 korun. Historií to v Pardubicích zkrátka žije!

5 důvodů, proč se vyplatí pracovat v Pardubicích
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Photo by Josef Hron / CC BY-SA 4.0

3. Skvělá poloha města

Pokud se vám bude chtít zajít mimo město, máte také mnoho možností. Pardubice leží přímo v srdci Česka, proto se velmi snadno dostanete téměř všude. Vlak do Prahy vám například jde téměř každých 15 minut, takže si na návštěvu hlavního města můžete kdykoliv skočit na otočku. Cesta tam trvá jen hodinu. Jelikož Pardubice jsou i významným železničním uzlem, přímo se můžete dostat i do několika evropských velkoměst. Navíc ve městě je letiště, díky kterému se můžete letadlem dostat i do mnoha oblíbených turistických oblastí. Proto jet z Pardubic na prodloužený víkend nebo dovolenou k moři je velmi snadné.

4. Velká pardubická

Máte rádi sport? V takovém případě jsou Pardubice pro vás skvělou volbou! Sportovním svátkem je Velká pardubická, díky které je město známé po celém světě. Dostihový závod se koná pravidelně každou druhou říjnovou neděli a letos se uskutečnil jeho 125. ročník. I kvůli své tradici soutěž patří mezi největší a nejoblíbenější v Česku. Takže i když nepatříte k fanouškům koňských závodů, Velká pardubická bude jistě zážitkem i pro vás.

5 důvodů, proč se vyplatí pracovat v Pardubicích
Processed by: Helicon Filter;

Photo by Marcin Szala / CC BY-SA 3.0

5. HC Dynamo Pardubice

V Pardubicích se rozhodně vyplatí jít i na hokej. Domácím mužstvem je tým HC Dynamo Pardubice, který dlouhodobě patří v české hokejové lize mezi nejúspěšnější. Mužstvo naposledy vyhrálo domácí soutěž v sezoně 2011/2012, ale i mimo toho má na svém kontě mnoho dalších prvenství. Není se co divit, neboť v Pardubicích během své kariéry hráli i jména jako Dominik Hašek, Jiří Dopita či Aleš Hemský. Dynamo hrává domácí zápasy v modernizované Tipsport Aréně, kde se kromě hokeje koná i množství jiných sportovních akcí. Na ligový zápas se dostanete už za 85 korun. Pokud si chcete užít český hokej, určitě využijte možnost vychutnat si ho s pardubickými fanoušky. Ti jsou známí jako jedni z nejlepších a na zápasech je běžně přes 9000 lidí. I díky nim bude určitě návštěva některého ze zápasů skvělým zážitkem!

A je množství dalších věcí a atrakcí, které v Pardubicích určitě oceníte. Aktuálně ve městě nabízíme několik pracovních pozic, vedle kterých si můžete vychutnávat Pardubice každodenně. Ubytování navíc hradíme my, takže se nebudete muset trápit s tím, kde budete bydlet. Získejte dobrou práci v Pardubicích ještě dnes!