Přeskočit na obsah
Přihlásit se
Jazyk stránky cs / CZ
Jazyk stránky

Pracovní portál MANUVIA je rozdělený na samostatné regiony podle trhu práce. Zároveň máte možnost přeložit informace do požadovaného jazyka.

Čeština
Česká republika

5 důvodů, pro které se vyplatí pracovat v Plzni

Článek
Ilustrační pozadí
5 důvodů, pro které se vyplatí pracovat v Plzni

Kromě toho, že Plzeň nabízí mnoho dobrých pracovních příležitostí, je i velmi atraktivním místem pro život. Pokud vás tedy láká dobrá práce v Česku, Plzeň je jednou z vhodných oblastí pro výběr. Jaké jsou další důvody, kvůli kterým se vyplatí pracovat v Plzni ?

5 důvodů, pro které se vyplatí pracovat v Plzni

Photo by Ondřej Koníček / CC BY-SA 3.0

  1. Ochutnáte Gambrinus a Prazdroj přímo v místě výroby

Z Plzně pochází světoznámý druh piva, který se vyrábí již více než 150 let. V současnosti jsou hlavními značkami vyráběnými podle plzeňské receptury piva Gambrinus a Prazdroj. Pivovary je možné navštívit i osobně, za návštěvu  stojí i Pivovarské muzeum v centru města. A kde jinde by bylo stylovější si ho vychutnat, když ne právě v místě svého vzniku?

5 důvodů, pro které se vyplatí pracovat v Plzni
  1. Navštívíte centrum Plzně

Centrum Plzně a Náměstí republiky láká kvůli svým památkám. Stojí zde například dominanta Plzně, katedrála svatého Bartoloměje, patřící mezi národní kulturní památky. Známá je hlavně tím, že má nejvyšší kostelní věž v Česku. Kromě ní však na Náměstí republiky můžete najít i plzeňskou radnici, rezidenci biskupa, či středověký morový sloup s replikou Plzeňské Madony.

5 důvodů, pro které se vyplatí pracovat v Plzni

Photo by Balou46 / CC BY-SA 3.0

  1. Vychutnáte si špičkový fotbal a hokej

Pokud budete v Plzni, určitě nevynechejte některý z domácích zápasů týmu FC Viktoria Plzeň. Mužstvo patří dlouhodobě v nejvyšší české fotbalové lize mezi nejúspěšnější. Jen za sezónu 2014/15 mu patří 1. místo v lize a vítězství Českého superpoháru! I díky tomu hraje FC Viktoria Plzeň pravidelně Ligu mistrů a je možnost zde vidět i zahraniční velkokluby. Na běžný ligový zápas si můžete koupit lístky v ceně již od 100 Kč. Domácí stadion týmu, Doosan Arena, navíc pravidelně hostí i zápasy české fotbalové reprezentace. V Plzni se tedy kvalitní fotbal hraje docela často.

5 důvodů, pro které se vyplatí pracovat v Plzni
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Photo by Vachovec1 / CC BY-SA 4.0

Za návštěvu však stojí i zápasy hokejového týmu HC Škoda Plzeň. Tým, který hraje domácí utkání v Home Monitoring Aréně, má na svém kontě například vítězství České hokejové extraligy v sezoně 2012/13. Na své si tedy určitě přijdou i ti, kteří upřednostňují sport, díky kterému je Česko známé po celém světě.

  1. Poznáte bohatou historii Plzně
5 důvodů, pro které se vyplatí pracovat v Plzni

Pokud chcete vědět více o historii města, určitě navštivte plzeňské podzemí. Patří k největším ve střední Evropě a v současnosti už je zpřístupněno hlavně turistům. Jeho prohlídku ocení všichni ti, které zajímá středověk a dějiny města.

Photo by Eva Haunerová / CC BY-SA 3.0

Plzeň je mimořádně známá i svým bohatým kulturním životem a historií. V roce 2015 je například Plzeň prohlášena za Evropské hlavní město kultury, díky čemuž  je zde v tomto období velké množství koncertů, akcí, výstav či divadelních představení.

  1. Objevíte hrady v blízkém okolí

I okolí Plzně nabízí mnoho možnosti pro výlety. V okolí města se nachází množství hradů a zámků, které lze navštívit. Zámky Kozel, Nebílovy jsou hned u Plzně, o trochu dále najdete Horšovský Týn, Zbiroh či Manětín. Pokud dostanete chuť na odpočinek v lázních, hodinu cesty od Plzně jsou známé lázně Mariánské lázně.

5 důvodů, pro které se vyplatí pracovat v Plzni

Photo by Walter J. Pilsak / CC BY-SA 3.0

Další výhodou Plzně je její dobrá poloha. Leží ani ne 100 kilometrů od Prahy, se kterou je propojena dálnicí. Rovněž je Plzeň blízko německých hranic. Za dvě hodiny se Plzně dostanete do Norimberku, o trochu dále je Mnichov. Když se budete chtít navštívit Oktoberfest nebo zápas FC Bayern Mnichov, z Plzně vám cesta nebude trvat dlouho.

Kromě toho je pro tento region typický rozvinutý průmysl. Tím pádem nabízí mnoho volných pracovních míst. Hned u Plzně například můžete u lídra v elektronice vyrábět CD a DVD. Rovněž můžete být i vedoucím ve výrobě. Trochu více na západ, v Tachově, zas můžete vyrábět součástky pro známé značky aut.

Rozjeďte kariéru v Plzni i vy! Získejte svou novou práci v Česku díky Express People!